Символ щасливої долі

Ми, українці, нація прадавня,
на цій Землі — багато тисяч літ.

Культурою й традиціями славна,
І багатющий в нас духовний світ.

В нас звичаї свої, неписані закони,
По них пізнає українця вся земля…

Однією з таких традицій нашого народу є вишиванка, яка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка символізує родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Вважається, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів. У 2017 році День вишиванки відзначається 18 травня.

Гарні традиції вирішили підтримати і учні Турбівської загальноосвітньої школи №1. Свято вишиванки не залишило байдужим нікого.