Святе Водохреще

А третій же празник — Святе  Водохреще: радуйся!
Ой, радуйся, земле,Син Божий народився.

Хрещення Господнє - одне з найдавніших свят християнської Церкви. Хрещенням закінчуються Різдвяні свята, які тривали з 7 по 19 січня.

У народі це свято також називають Богоявленням Господнім і святом Йордану, так як в цій річці Ісуса Христа хрестив Іоанн Предтеча. Цій євангельській події і присвячено Хрещення.

За день до свята, 18 січня, віруючі постують та відзначають Святвечір (на зразок Різдвяного) - готують пісний рис і рибу.Прийнято, щоб на столі все було скромно, без надмірностей.

Служба в храмах починається зранку. Після цього відбувається Велике освячення води, її набирають у церкві всі бажаючі.У саме свято Богоявлення, 19 січня, освячують воду в річках, джерелах і водоймах. Це головна традиція Хрещення.

Вважається, що Водохресна вода має таку ж чудодійну силою, як і води Йордану, в які входив Ісус Христос. Святу воду беруть з собою додому, вона довго не псується, лікує і допомагає позбутися від негативу. Водою можна окропити житло, а також вмиватися нею і пити. Віруючі люди приймають водохресну воду з молитвою вранці.Після молебню люди купаються в ополонці. Вважається, що це допомагає змити гріхи і лікує хвороби.

Всі ці чудові обряди традиції збереглися і в нашому селищі. Традиційно 19 січня, незважаючи на морози, люд збирається на березі річки, аби відчути чудодійну силу Святої води. Тож, зичимо всім Божого благословення, здоров’я та Миру!