Різдво… Скільки у цьомуслові тепла, любові, затишку та передчуття світлого й прекрасного.

В часі різдвяних днів важливо, аби всі громадяни попри  теперішнє становище, життєвіобставини, мали можливість відчути єдність у святкуванні, розділити радість містері їРіздвяного дива, й з вірою у майбутнє розпочати прийдешній рік.

Багатовікові традиції і звичаї українського народу зробили свій внесок у святкуванні Різдва в Україні. Тому щорічно,  Липовецький  відділ культури і туризму   запрошує територіальні громади району взяти  участь у фестивалі «Різдв᾿яне диво».

Цьогоріч, Турбівську територіальну громаду представляли працівники Турбівської бібліотеки для дорослих, Турбівської бібліотеки для дітей та селищний будинок культури.

Україна  сільськогосподарська країна , всі основні традиції та обрядипов᾿язані з землеробством. « Хліб в усьому голова» - так кажуть українці. Паляниці, короваї все це присутнє в кожному українському обряді, і Різдво не виняток. Так конкурсною стравою фестивалю був калач. Майстри Турбівської хлібопекарні директором якої є Зінченко Василь Васильович, вклали всю свою майстерність та вміння при випіканні калача.

Українські традиції унікальні  і старовиною своєю досягають тисячоліть. Тільки у нас можна відчути це свято таким, яким воно було колись давно, спробувати всю самобутність різдяних традицій там, де їх завжди славили і поважали.